Pro poradenství ohledně zařízení pro plastikářský průmysl je Wilhelm T & P tím správným kontaktem. Již desítky let spolupracujeme s předními mezinárodními výrobci strojů z textilního a plastikářského průmyslu. To nám umožňuje zaručit našim zákazníkům nejlepší kvalitu a spolehlivé služby. Společnost Dietze + Schell zastupujeme s velkým úspěchem již od roku 1985.
Od roku 1951 je Dietze + Schell spolehlivým partnerem textilního, plastového a sklolaminátového průmyslu. Systémová řešení a zařízení mají jasný cíl - splnit požadavky zákazníků, včetně těch nejnáročnějších. Při zpracování materiálů, jako je bazalt, balicí páska nebo umělá tráva, představují každý materiál své specifické vlastnosti a představují tak zvláštní výzvy při navíjení, převíjení nebo úpravách. Bez ohledu na to, zda se jedná o přírodní vlákno nebo technické příze, s lepidlem nebo bez, o pásu nebo o látce.
Technická příze, která se většinou skládá z polyamidu, polyesteru nebo polyethylenu, má kulatý průřez a slouží jako surovina pro různé produkty, jako jsou hedvábné tkaniny, pytlivé tkaniny, sklizňové provazy, pneumatiky, matné tkaniny a mnoho dalších.
Dietze + Schell nabízí nejen různé navijáky a cívkovače, ale také další komponenty pro úpravu technických přízí. Pomocí těchto strojů mezi výrobním a cívkovacím procesem lze na přízi nanášet různé tekutiny, aby se například zlepšila její pružnost nebo zvýšila odolnost proti kyselinám. Kontrola kvality je prováděna senzorovými systémy, které dokáží detekovat tlusté a tenké místa, uzly a další chyby.
Výroba bazaltových a skelných vláken se podobá v průběhu a vlastnostech. Zásadní rozdíl spočívá však v tom, že bazalt je přírodní produkt, zatímco skelná vlákna jsou uměle vyráběna a skládají se hlavně z oxidů křemíku a hliníku, hořečnatého oxidu, bromtrioxidu a oxidu vápenatého.
Bazaltová a skelná vlákna jsou vytahována jako nejjemnější filamenty z taveniny. Stroje od firmy Dietze + Schell se starají o zachycení vláken, přičemž jsou především používány rover a inline chopper. Zatímco rover navíjí materiál, chopper rozsekává vlákna. Rozsekávaná vlákna o délce 3 až 50 milimetrů se používají k výrobě sklolaminátů.
Lepicí pásky, pěnové desky a fólie jsou vyráběny do šířky až 1 000 milimetrů a poté řezány na míru. Systémy Dietze+Schell provádějí řezné procesy a přenášejí hotový materiál na cívky paralelním nebo křížovým vinutím. Zpracovávají se lepicí fólie, pásy a pásky, které jsou lepící na jedné a obou stranách, stejně jako nelepivé fólie. Hotové výrobky se používají v oblasti balení, těsnění a tepelné izolace.
Dceřiná společnost Sima S.R.L. (Itálie) vyrábí vytlačovací linky. To umožňuje skupině Dietze+Schell navrhovat a stavět kompletní vytlačovací linky pro fólie.
Dietze + Schell vyrábí plně a částečně automatizované vinuté stroje speciálně pro přetočení uhlíkových vláken a často provádí procesy zjemňování, jako je texturování a vyplétání. Uhlíková vlákna jsou elektricky vodivá a mohou způsobit zkraty, proto jsou elektroinstalace a elektronika strojů zvláště chráněny.
Stroje umožňují spojení uhlíkových a plastových vláken do homogenní směsi. Často jsou uhlíková vlákna vložena do plastových pryskyřic, aby vznikly předimpregnované matice („Prepreg“). Dietze + Schell dodává odpovídající stroje pro další zpracování Prepregů, jako je odvinutí, řezání a navíjení. Tyto materiály najdou uplatnění zejména v leteckém a kosmickém průmyslu při výrobě lehkých konstrukcí.
Dietze+Schell vyrábí návinové stroje pro různé typy obalových pásek a pro všechny velikosti balíků. Stroje jsou k dispozici v manuální verzi až po plně automatické stroje s automatickou výměnou cívek.
Kromě toho skupina Dietze+Schell vyvíjí stroje na zpracování pásek, například pro provlékání plastových obalových pásek papírovými proužky, známými také jako "lineárně skládaný papír". Plastové obalové pásky jsou buď extrudovány a následně navinuty přesně v požadované šířce, nebo jsou vyráběny na široké pásce a později ořezány na požadovaný formát. První metoda nabízí výhodu nižší ceny, zatímco druhá vytváří zvláště pevné pásky, které se téměř neroztáhnou ani při vysokém zatížení nebo silné zátěži.
Dietze + Schell vyrábí manuální, poloautomatické a plně automatické navíjecí stroje pro monofilamenty a nabízí také komponenty pro kontrolu kvality, jako je kontrola síly nitě. Monofilamenty jsou kulatá nebo plochá-kulatá vlákna o průměru 0,06 až 6 milimetrů a liší se od multifilamentů tím, že jsou složeny z jednotlivých vláken. Tyto se například používají při výrobě umělé trávy.
Dietze+Schell má ve své skupině výrobního podniku Trima, který se specializuje na výrobu netkaných textilií. Toto české podnikání vyrábí matrace o šířce až 600 centimetrů a balí je na kovové nebo plastové jádro.
Tyto matrace z přírodních, umělých nebo skleněných vláken se používají například k tlumení zvuku a izolaci tepla a obvykle najdou odbytiště v automobilovém a stavebním průmyslu. Navíc se netkané matrace hodí i k posílení plastů.